Biurowiec w Krakowie

Budynek ma prostą, zwartą, uporządkowaną formę. Inspirację dla surowej, modernistycznej bryły zaczerpnęliśmy z archaicznej architektury Egiptu i Meksyku. Ich daleką konsekwencją stał się właśnie europejski modernizm. Front budynku nawiązuje do frontonów egipskich świątyń i historycznych łuków triumfalnych, dach - do pałaców renesansowych w Wenecji i Palma de Majorka.
Koncepcja biurowca zakłada jak najlepsze dopasowanie zewnętrznego charakter budynku do kontekstu miejsca. Biurowiec zewnętrznie nawiązywać ma do najstarszych budynków przy tej ulicy, wzniesionych z ceramiki. Zrezygnowaliśmy z hiperskali pozwalając przemówić szlachetnym formom, materiałom i nowoczesnym, zaawansowanym technologicznie rozwiązaniom. Oryginalny jest pomysł na rozplanowanie wewnętrznej przestrzeni budynku.
Z założenia ma on być nie tylko biurowcem, ale także interesującym punktem na mapie miasta. Zaplanowano bardzo obszerną i reprezentacyjną część komunikacyjną, która znacznie podnosi standard części użytkowej, stwarza ona znakomite miejsce do organizowania konferencji, spotkań biznesowych, szkoleń. Dzięki otwartemu, ogólnodostępnemu atrium będą mogły odbywać się tutaj także różne ciekawe zdarzenia kulturalne, wystawy, koncerty, pokazy filmów, itp.

 • zespół autorski: Ryszard Czapla,
  Maciej Sobczyk,
  Paweł Szumielewicz
 • lokalizacja:
  Kraków,
  Polska
 • powierzchnia:
  5020m2
 • kubatura:
  26369m3